Seria A

JUVE KONAČNO "ONAJ PRAVI" ALI POBJEDU ZASJENILE POVREDE DYBALE I MORATE

26. 09. 2021 - 14:51 | Fudbal

Sampdoria danas nije bila ravnopravan rival Staroj dami, koja je povela već u desetoj minuti lijepim golom Paula Dybale.

Samo desetak minuta kasnije Argentinac se povrijedio, te je u suzama izašao s terena, a čini se da je riječ o nekoj ozbiljnoj povredi, što posebno brine trenera Massimiliana Allegrija.

Leonardo Bonucci je u 43. minuti s bijele tačke povisio prednost Juventusa na 2:0, a ubrzo nakon toga na drugoj strani Yoshida glavom zabija na centaršut Candereve.

U nastavku nešto slabiji meč, naročito nakon što je Locatelli u 57. minuti na dodavanje Kuluševskog postigao gol za 3:1, međutim Candreva u 83. minuti donosi novi gol gostima iz Đenove te smanjuje na 3:2, što je bio konačan rezultat.

Vrijedi napomenuti da se kod Juventusa osim Dybale povrijedio i Alvaro Morata, koji je također upitan za okršaj s Chelseajem.

Juventusu slijedi derbi u Ligi prvaka protiv londonskog kluba, a onda gradski derbi protiv Torina u Seriji A.