Vahini "lavovi" se mučili protiv Komorija, ali na kraju osigurali nokaut fazu

14. 01. 2022 - 19:17 | Drugi pišu >> Fudbal

Nastavljeno je takmičenje na Afričkom Kupu Nacija.

U drugom kolu grupe C, Maroko je teže od očekivanog savladao Komori rezultatom 2:0.

Izabranici Vahida Halilhodžića su bili veliki favorit protiv ove otočne selekcije, ali Komori su pružili nevjerovatan otpor, a vodeći pogodak postigao je Amallah u 16. minuti meča. Konačnih 2:0 postavio je Aboukhal u prvoj minuti sudijske naoknade.

Junak meča bio je golman Komirija Ben Boina koji je zaustavio nekoliko zciera fudbalerima Maroka, a odbranio je i penal En Nesyriju u 83. minuti i sigurno ga očekuje neki lijep transfer na kraju prvenstva. Zaustavio je teži poraz svoje ekipe večeras

Drugi duel grupe C odigrat će Gabon i Gana, a Maroko je pomenutim trijumfom izborio plasman u nokaut fazu jer nakon dva kola imaju šest osvojenih bodova.