U NBA ligi odigrana samo dva meča: Lakersi doživjeli 25. poraz u sezoni, nova pobjeda Warriorsa

28. 01. 2022 - 07:56 | Košarka

Košarkaši Philadelphije pobijedili su Los Angeles Lakerse na svom terenu rezultatom 105:87 čime su im nanijeli 25. poraz u ovoj sezoni, odnosno, oni su došli do 29. trijumfa u dosadašnjem toku NBA lige.

Phila je bolje otvorila meč i već nakon prvih 12 minuta imala dvocifreno vodstvo od 32:22, a iako su tokom druge četvrtine sve vrijeme imali prednost, na poluvrijeme su otišli s vodstvom od šest poena. Bilo je 54:48.

Iako su Lakersi početkom drugog poluvremena totalno anulirali prednost Philadelphije, treća četvrtina se na kraju ispostavila i kao ključna jer je Phila nakon toga ubacila u brzinu više i došla do nove dvocifrene prednosti, ovaj put od 20 razlike, nakon čega su na kraju samo mirno priveli meč kraju.

Na kraju treće četvrtine rezultat je glasio 88:68 za Philadelphiju, što su lagano sačuvali i na kraju meča slavili spomenutim rezultatom 105:87.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Embiid koji je ubacio 26 poena uz devet skokova i sedam asistencija, dok se u poraženom timu istakao Davis s ubačenih 31 poenom te 12 skokova i jednom asistencijom.

U drugom meču večeri Golden State je pobijedili Minnesotu na svom terenu rezultatom 124.115, a do pobjede ih je nosio Curry koji je ubacio 29 poena uz osam skokova i šest asistencija.