Argentina bez Messija slavila na teškom gostovanju, sjajan gol Di Marije

28. 01. 2022 - 08:08 | Drugi pišu >> Fudbal

Argentinski reprezentativci trijumfovali su kod Čilea s 2:1 u devetom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Iako bez Lionela Messija, Argentina je uspjela doći do nove pobjede, a utakmicu je obilježila majstorija Angela Di Marije u devetoj minuti, kada je sjajnim udarcem pogodio za 1:0.

Taj gol pogledajte OVDJE

Brereton je u 21. minuti uspio izjednačiti na 1:1, ali je Lautaro Martinez već u 34. minuti vratio prednost Gaučosima, a ujedno i postavio konačnih 2:1.

Argentina je druga na tabeli sa 32 boda i već je osigurala uz Brazil direktan plasman na Mundijal u Katar.

Urugvaj je golom Luisa Suarez aslavio u gostima kod Paragvaja s 1:0, dok su Ekvador i Brazil odigrali 1:1 u meču sa dva crvena kartona. Ekvador je na sjajnom trećem mjestu s 24 boda i na korak od plasman na SP.