Juniori BiH poraženi od Islanda četvrtfinalu Evropskog prvenstva B divizije

05. 08. 2022 - 22:51 | Košarka

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva B divizije koje se održava u Rumuniji. Bolji od naše reprezentacije bio je Island rezultatom 89:95.

Zmajići su dobro ušli u meč i odigrali sjajnu prvu četvrtinu koju su dobili 30:25, ali njihova igra je u odnosu na Islanđane dosta oscilirala.

Island je u drugoj dionici slavio 23:16 te na poluvrijeme otišao sa dva poena prednosti (48:46).

Presudna je bila treća četvrtina koju Islanđani dobijaju 26:19 i uspijevaju održavati prednost do kraja utakmice.

Bh. košarkaši su u jednom trenutku došli na minus 1 (84:85), ali su Islanđani u nastavku postigli 10, a primili 5 poena te utakmicu dobili rezultatom 95:89.

Island je do pobjede vodio Almar Atlasson sa 22 poena i 15 skokova, a po 17 poena ubacili su Daniel Halldorsson i Tomas Thrastarson.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Harun Zrno sa 30 poena, dok je Zinedin Mulić postigao 15 poena. Dvocifreni su još bili Ajdin Bećirović i Velibor Milovanović sa po 11 poena.

Ovim porazom naša reprezentacija ostala je bez šansi za plasman u A diviziju. Do kraja prvenstva našu reprezentaciju očekuju utakmice za plasman od petog do osmog mjesta.