VRHUNSKA NOĆ Čitav svijet je gledao šta večeras rade Messi i Ronaldo i imao je šta da vidi

19. 01. 2023 - 20:13 | Drugi pišu >> Fudbal

PSG je u nezaboravnom spektaklu u Saudijskoj Arabiji pobijedio All Star ekipu igrača iz ove zemlje. Bilo je 5:4 za Parižane, a oči cijelog svijeta bile su uperene u ono što će Lionel Messi i Cristiano Ronaldo napraviti na terenu.

Dolazak PSG-a u Saudijsku Arabiju značio je duel Lionela Messija protiv Cristiana Ronalda, vjerovatno posljednji njihov u bogatim karijerama.

Dvojica velikih sportista prvobitno nisu imali srdačan pozdrav. Sve je bilo sportski, ali je na kraju ipak došlo do zagrljaja pred sam početak utakmice.

Messi je bolje ušao u meč. Već u trećoj minuti postigao je pogodak na dodavanje Neymara za prednost od 1:0.

PSG je potom promašio nekoliko izglednih prilika, a kazna za promašaje stiže u 34. minuti. Keylor Navas je nokautirao Ronalda, sudija je pokazao na penal, a Portugalac postiže gol za 1:1.

Pet minuta kasnije PSG ostaje s igračem manje. Juan Bernat zaustavlja jednog protivničkog igrača u gol šansi i sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Usprkos igraču manje PSG je i dalje bio bolji tim na terenu. U 43. minuti postigli su novi gol, a strijelac za 2:1 je Marquinhos.

Mogli su Parižani u trećoj minuti nadoknade povećati prednost. Dosuđen je penal, no golman All Star ekipe hvata loptu Neymar i rezultat se nije promijenio.

Kazna za promašaj stiže u šestoj minuti nadoknade prvog dijela. Cristiano Ronaldo pogađa stativu glavom, lopta mu se odbija u noge i pored smušene odbrane PSG-a pogađa za rezultat prvog dijela od 2:2.

PSG do novog vodstva stiže u 53. minuti. Mbappe upošljava Sergija Ramosa koji postiže gol za 3:3, ali radost gostiju kratko je trajal jer je već tri minute kasnije Jang Hyun Soo pogodio za 3:3.

Revija golova nastavljena je u 60. minuti. Dosuđen je novi penal, a Kylian Mbappe je ovaj put precizan za vodstvo Parižana od 4:3.

Potom su igru uz velike ovacije s tribina napustili Messi i Ronaldo koji su još jednom pokazali da su još uvijek bez obzira na godine najveće fudbalske zvijezde svijeta.

Na terenu su se i nakon njih redale šanse. All Star tim je imao velike prilike da izjednači, nisu uspjeli da ih iskoriste, a u 78. minuti PSG je završio posao. Nakon odlične akcije Hugo Ekitike pogađa za 5:3.

U nadoknadi meča Anderson Talica postiže pogodak za konačnih 5:4.

Saudijci su pripremili istinski spektakl za sve. Cijeli svijet je gledao ovu utakmicu koja je možda i posljednji obračun dvojice velikana svjetskog fudbala.