Sve je sada i zvanično potvrđeno: Sead Kolašinac je dobio novog trenera u Atalanti!
Atalanta u kojoj igra i bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac je danas i zvanično predstavila novog šefa stručnog štaba.
Atalanta je u novu sezonu krenula veoma loše i trenutno se nalazi na 13. mjestu na tabeli Serie A. Talijanska momčad u domaćem prvenstvu ne zna za pobjedu već sedam utakmica.
Kap koja je prelila čašu je visoki poraz od Sassuola od 3:0 u prethodnom kolu zbog kojeg je hrvatski stručnjak Ivan Jurić dobio otkaz. Atalanta nije dugo čekala i već je imenovala novog trenera, a to će biti Raffaele Palladino.
“Atalanta BC sa zadovoljstvom objavljuje imenovanje Raffaelea Palladina za novog glavnog trenera prvog tima. Raffaele Palladino potpisao je ugovor sa Atalantom koji traje do 30. juna 2027. godine”, stoji između ostalog u zvaničnom saopštenju kluba.
Podsjećamo, Sead Kolašinac se trenutno nalazi na okupljanju reprezentacije Bosne i Hercegovine. On se vratio nakon teške povrede, a vjerovatno da promjena trenera neće promijeniti njegov status u Bergamu, te će kada se vrati ponovo biti jedan od glavnih pojedinaca.