Kevin De Bruyne je dobio nagradu za igrača utakmice, ali je jasno rekao šta misli o tome

24. 11. 2022 - 07:53 | Drugi pišu >> Fudbal

Belgija je uz puno sreće s 1:0 pobijedila Kanadu u susretu prvog kola grupe F Svjetskog prvenstva u Kataru. Strijelac je bio Batshuayi u 44. minuti. Kanada je bila bolji suparnik, pogotovo u prvom dijelu kad je Belgija opasno visila, a od debakla su je spasili golman Courtois (odbranio penal) i nesretni zambijski sudac Sikazwe, koji je Kanadu oštetio za još dva čista penala. Belgija je zabila gol iz jedine šanse u prvom poluvremenu.

FIFA je nakon utakmice šokirala nogometni svijet davši nagradu za igrača utakmice Kevinu De Bruyneu, koji ni po čemu trofej nije zaslužio. Sjajni ofanzivac Cityja i sam se iznenadio nelogičnom odlukom FIFA-e.

''Ne mislim da sam odigrao sjajnu utakmicu. Ne znam zašto sam dobio ovu nagradu. Možda zbog svog imena“, rekao je De Bruyne.

Belgija u nedjelju igra protiv Maroka, a Kanada od 17 sati protiv Hrvatske.