IZAŠAO SNIMAK IZ SVLAČIONICE Motivacijski govor, nakon ovog su Saudijci razbili Argentinu

24. 11. 2022 - 08:54 | Drugi pišu >> Fudbal

Saudijska Arabija kreirala je najveću senzaciju u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva i to nakon što su uspjeli da preokrenu rezultat i ostvare pobjedu protiv apsolutnog favorita, selekcije Argnetine.

Nogometaši ove reprezentacije nakon utakmice govorili su da je ključno za pobjedu bilo sve što im je rekao selektor Herve Renard na poluvremenu.

Argentina je nakon prvog poluvremena imala prednost od 1:0, a gol je postigao Messi sa bijele tačke, te se činilo da će biti ostvarena lagana pobjeda.

Poništena su tri gola reprezentativcima Argentine i to sve tri zbog nedozvoljene pozicije, te se može reći da nisu imali sreće.

Saudijci su na početku drugog poluvremena stigli do dva brza gola, preokrenuli su rezultat u svoju korist, te su prednost održali do kraja utakmice.

U centru pažnje bio je nakon utakmice bio je selektor Herve Renard, a već su poznate neke od stvari koje je rekao na pauzi svojim nogometašima.

"Vaš talenat će napraviti razliku! Ostanite mirni. Imamo još 45 minuta za igru", govorio je Renard svojim igračima na poluvremenu.

Sada se pojavio i snimak kako je sve to izgledalo, a jasno je vidljivo sa kolikom strašću je vodio reprezentaciju Saudijske Arabije do pobjede protiv Argentine.

Urlao je na svoje igrače, pokušao ih motivisati na svaki mogući način, a na kraju je sve to urodilo plodom, te je upisana veličanstvena pobjeda.

Kako je izgledao njegov govor u svlačionici možete pogledati OVDJE.

Nakon remija Meksika i Poljske (0:0) Saudijska Arabija nalazi se na prvom mjestu u grupi i sada je jasno da će ući u borbu za plasman u osminu finala.

U drugom kolu Saudijci će igrati protiv Poljske, dok se Argentina sastaje s Meksikom.