Ni fudbal ni soker: Prečka spasila Engleze, slijede mečevi odluke

25. 11. 2022 - 22:24 | Ostali sportovi >> SP u Kataru

Fudbalska reprezentacija Engleske podijelila je bodove sa Amerikom u drugom kolu grupe B na Mundijalu u Kataru, pošto se meč završio rezultatom 0:0.

Engleska nije uspjela da pobijedi Amerikance ni na trećem duelu na Mundijalima, i zbog toga će prolaz u narednu rundu tražiti u 3. kolu.

Iako se utakmica završila bez golova, obe ekipe su imale nekoliko dobrih prilika za gol.

Kapiten Engleske Hari Kejn je u 10. minutu promašio veliku priliku, da bi najbolji igrač Amerike Kristijan Pulišić u 32. minutu pogodio prečku.

Nastavio se pritisak Amerikanaca, a Englezi od drugog dijela prvog poluvremena nisu mogli da uspostave kontrolu nad mečom.

Ipak, pred sam kraj prvog dijela Mejson Maunt je sa 20 metara sjajno šutirao, ali je golman Amerike Met Tarner sjajno reagovao i odbranio njegov udarac.

U drugom delu smo vidjeli borbu, ali manji broj šansi nego u prvom poluvremenu.

Uglavom su napadali Amerikanci, ali najbolju šansu je imala Engleska i to u nadoknadi vremena.

Ponovo je Hari Kejn bio najviši u skoku, ali je njegov udarac završio pored desne stative.

Engleska je nakon ovog duela prva sa četiri boda u grupi B, dok Amerika zauzima treće mjesto sa dva boda.

U posljednjem kolu Engleska će odmjeriti snage sa Velsom, dok će Amerika igrati protiv Irana u direktnom meču za prolaz u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva.