Dobio crveni karton, a onda je neviđeno isprovociran: Mnogi se ne bi suzdržali ovako VIDEO

25. 01. 2023 - 08:14 | Drugi pišu >> Fudbal

Nogometaši Newcastlea slavili su pobjedu u prvoj utakmici engleskog Liga kupa na gostovanju Southamptonu rezultatom 1:0, a posao im je olakšao Duje Ćaleta-Car koji je zaradio crveni karton.

Hrvatski reprezentativac dobio je dva žuta kartona tokom utakmice. Prvi u 28. minuti, a drugi pet minuta prije kraja.

Ćaleta-Car je oborio Allana Saint-Maximina u prodoru koji je mogao donijeti gol za ovjeru pobjede Newcastlea, a nakon toga arbitar Stewart Attwell pokazao mu je opravdano crveni karton. Uslijedilo je naguravanje rivala.

Nakon što se smirila situacija, a Hrvat krenuo ka svlačionici, prišao mu je Jacob Murphy i mahanjem ga izrevoltirao. U jednom trenutku činilo se kao da nogometaš Newcastlea svom rivalu iz Southamptona želi pokazati i srednji prst.

Uslijedio je verbalni odgovor Ćaleta-Cara, koji nije želio napraviti neku glupost koja bi ga udaljila s terena nekoliko utakmica.

Video pogledajte OVDJE.

Inače, Newcastle je u najbitnijoj utakmici sezone za oba tima slavio golom Joelintona iz 73. minute.

U drugom polufinalu večeras se sastaju Nottingham Forest i Manchester United, tako da bismo u finalu mogli gledati dva Uniteda u borbi za trofej.