Real Madrid gubio većinu meča pa preokrenuo protiv najvećeg rivala: Džanan Musa ponovo fantastičan dok se lomio meč!

26. 01. 2023 - 21:14 | Košarka

Odigran je  El Clasico između Real Madrida i Barcelona u 21. kolu Eurolige, gledali smo sjajan meč, a na kraju je slavila ekipa Reala rezultatom nakon produžetaka rezultatom 91:86. Regularni dio završen je sa 73:73.

Barcelona je bolje otvorila meč.

Katalonci su vodili većinom prvog poluvremena, a imali su priliku i da odu na dvocifren broj poena, ali onda se pojavio naš Džanan Musa i poenima prekinuo seriju Barcelone.

Na poluvremenu Katalonci su imali prednost od 32:39.

U nastavku slična igra na terenu, Barcelona je imala vodstvo, ali u finišu Real uvodi meču egal.

Poenima Llulla i Rodrigueza Real pet minuta prije kraja dolazi na -4, rezultat je na semaforu glasio 63:67 za Barcleonu i to je bio znak da ulazimo u uzbudljiv finiš.

U finišu utakmice i Real i Barcelona imali su napade za trijumf, ali otišlo se u produžetke gdje se bolje snašao Real na krilima našeg Džanana Muse.

U timu reala naš Džanan Musa je imao odličnu rolu, postigao je nekoliko bitnih poena u prvom poluvremenu i produžecima, a susret je završio sa 18 poena i tri asistencije od čega je bila jedno sjajno proigravanje za Tavaresa. Musa je u produžecima postigao devet poena dodao dvije asistencije i dvije ukradene lopte, tako možemo reći da je sam srušio veliku Barcelonu.

Kod Reala Deck je igrao sjajnu partiju i susret priveo kraju sa 23 poena, sedam skokova i jednom asistencijom.

Nevjerovatan je bio Sergio Llull sa 17 poena od čega je bilo nekoliko ključnih poena u posljednjoj četvrtini.

U Barceloni prvo ime bio je Mirotić sa 15 poena i dva skoka.

Real Madrid je sada na omjeru 14-7.

Sa druge strane Barcelona je na omjeru 13-8 i očekuje nas velika borba do kraja regularnog dijela Eurolige.