Tottenham ponovo kiksao, fenjeraš im "oteo" pobjedu u posljednjim sekundama

18. 03. 2023 - 18:41 | Drugi pišu >> Fudbal

Nogometaši Southamptona i Tottenhama podijelili su danas bodove na St. Mary's stadionu u okviru 28. kola Premiershipa odigravši neriješeno 3:3.

Prvo poluvrijeme utakmice nije slutilo da ćemo gledati pravi spektakl u nastavku budući da su gosti tek u prvoj minuti sudijske nadoknade stigli do vodstva golom Porra.

Sjajno drugo poluvrijeme otvara već u prvoj minuti Adams koji pogađa za 1:1, a onda je uslijedio period utakmice koji je pripao Tottenhamu.

Prvo je Kane u 65. minuti ponovo doveo Spurse u vodstvo, a devet minuta kasnije pogađa i Perišić pa se tada činilo da spasa za domaće nema.

Ipak, tri minute kasnije prvo Walcott smanjuje rezultat, a u trećoj minuti sudijske nadokande Ward-Prowse zakucava loptu u mrežu iz penala za konačnih 3:3.
Tottenham je tako produbio krizu budući da su ostvarili samo jednu pobjedu u posljednjih pet ligaških utakmica te se trenutno nalaze na četvrtoj poziciji Premiershipa. S druge strane, Southampton je ostao na posljednjem mjestu.

U narednom kolu Tottenham gostuje Evertonu, dok će Southampton u goste West Hamu.

Rezultat i strijelci:

Southampton - Tottenham 3:3 (adams 46', Walcott 77', Ward-Prowse pen. 90+3' - Porro 45+1', Kane 65', Perišić 75')