Jučer je pao VELIKI REKORD: Napoli je JEDINA ekipa kojoj je ovo pošlo za rukom u Italiji!

22. 05. 2023 - 08:13 | Drugi pišu >> Fudbal

Fudbaleri Napolija u derbiju 36. kola italijanske Serie A ugostili su sinoć Inter na stadionu Diego Maradona i upisali pobjedu rezultatom 3-1. Ova pobjeda je posebna jer je Napoli ušao u historiju Serie A kao jedina ekipa ikada koja je u toku jedne sezone ostvarila pobjede protiv svih 19 protivnika!

Napoli je u potpunosti nadjačao protivnika i imao mnoštvo prilika pred golom Intera. Gostujući tim je u 41. minuti ostao sa igračem manje, nakon što je dva žuta kartona dobio Gagliardini.

Napoli je u nastavku ubacio u još veću brzinu i stigao do prednosti u 67. minuti golom Anguisse.

U 79. minuti utakmice djeluje da je Napoliju poništen čist pogodak koji je postigao Simeone. Sudija je svirao prekršaj u napadu iako on nije postojao. Uslijedio je pogodak na drugoj strani, Lukaku je u 82. minuti poravnao na 1-1.

Međutim, bolja igra Napolija isplatila se kada je Di Lorenzo postigao fantastičan pogodak u 85. minuti utakmice i postavio 2-1. Gaetano je u 94. minuti nadoknade svojim prvim golom u Seriji A postavio konačnih 3-1.

Bh. reprezentativac Edin Džeko nije ulazio u igru.