Pogledajte kako je Manchester United deklasirao posrnuli Chelsea

26. 05. 2023 - 07:50 | Drugi pišu >> Fudbal

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su sinoć na Old Traffordu u 32. kolu Premiershipa ekipu Chelseaja rezultatom 4:1 te su tako i matematički osigurali plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Utakmica je odlično krenula po Crvene vragove budući da je Casemiro pogodio već u šestoj minuti. Eriksen je sjajno ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Brazilac se odlično snašao i pogodio glavom.

Chelsea je potom preuzeo inicijativu te je bio bolji rival, ali do gola jednostavno nisu mogli. Kazna je uslijedila u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Sancho probio po desnoj strani i uposlio Martiala koji je samo pospremio loptu u mrežu.

United je do trećeg gola došao u 73. minuti kada je Fernandes prvo izborio penal, a onda i sam realizovao udarac s bijele tačke.

Samo pet minuta kasnije nova velika greška u odbrani Chelseaja, a na kraju se Rashford dobro oslobodio čuvara i matirao golmana. Počasni gol za Plavce postigao je Joao Felix minut prije kraja utakmice na asistenciju Ziyecha.

United je večerašnjom pobjedom prestigao Newcastle i smjestio se na treće mjesto Premiershipa, ali i osigurao plasman u Ligu prvaka jer kolo prije kraja petoplasiranom Liverpoolu bježi velikih šest bodova. Chelsea je ostao na razočaravajućem 12. mjestu.

Rezultat i strijelci:

Manchester United - Chelsea 4:1 (Casemiro 6', Martial 45+5', Fernandes 73', Rashford 78' - Joao Felix 89')