Veliko iznenađenje u Bugarskoj: Ludogorets ostao bez trofeja, Botevu Kup

15. 05. 2024 - 20:47 | Drugi pišu >> Fudbal

Botev Plovdiv osvajač je bugarskog Kupa nakon što je u današnjem finalu na stadionu Vasil Levski u Sofiji savladao favorizovani Ludogorets s 3:2.Bh. stručnjak Dušan Kerkez i golman Hidajet Hankić napravili su ogroman uspjeh u Bugarskoj. Osvojili su Kup ove zemlje pobjedom u Sofiji nad favorizovanim Ludogoretsom od 3:2.

Iako je Ludogorets došao na meč kao veliki favorit Botev je odigrao vrhunski meč i zasluženo je stigao do trofeja.

Tim iz Plovdiva odlično otvara meč. Conte zabija za prednost od 1:0 u trećoj minuti, no radost Boteva je kratko trajala jer samo pet minuta kasnije Duah matira Hankića za 1:1.Ipak, na odmor Botev odlazi vodstvom. U 44. minuti Sekulić postiže pogodak za rezultat poluvremena od 2:1.

Da će trofej put Plovdiva nagovijestio je Emmanuel u 58. minuti. Povećao je prednost svog tima na 3:1 i doveo je Ludogorets u veoma neugodnu situaciju.

Bugarski velikan se uspio vratiti u utakmicu jako brzo. U 71. minut Rwan Seco zabija za 3:2, no do kraja napadači ekipe iz Razgrada nisu uspjeli savladati Hankića i ostalo je 3:2.

Bh. golmanu je ovo prvi trofej od dolaska u Bugarsku, a Dušanu Kerkezu drugi osvojeni Kup u trenerskoj karijeri u kojoj je trofej uzeo i s kiparskim AEL Limassolom.

On je tim iz Plovdiva preuzeo u septembru prošle godine. Odradio je 31 utakmicu i ima učinak od 16 pobjeda, sedam remije i osam poraza. Sezonu su okončali na osmoj poziciji prvenstva Bugarske, ali će zbog osvojenog Kupa izaći u Evropu.

Ludogorets je s druge strane ponovo uvjerljivo uzeo prvenstvo Bugarske i igrat će kvalifikacije za Ligu prvaka.