Chelsea slavio u Brightonu, Evropa sve bliža

15. 05. 2024 - 23:21 | Drugi pišu >> Fudbal

Plavci su teškom mukom stigli do pobjede u Brighotnu koja ih je dovela nadomak plasmana u Evropu.

Chelsea igra sve bolje kako se sezona bliži kraju. Imali su Plavci priliku da do Evrope stignu preko FA Kupa, ali su u finišu poraženi od Manchester Cityja . Poraženi su prethodno i u finalu EFL Kupa od Liverpoola, takođe poslije 120 minuta igre.

Od dva vezana poraza protiv Liverpoola i Wolverhamptona uslijedila je sjajna serija, Plavci su poraženi samo u duelu protiv Arsenala u gostima. U ostalih 12 mečeva zabilježili su sedam pobjeda i pet remija, pa su ponovo došli u priliku da se bore za plasman u Evropu, ovoga puta kroz Premijer ligu.

Ali, za to im je bila neophodna pobeda protiv Brightona, u zaostalom meču 34. kola. I Chelsea je odigrao fantastično kad je to bilo najpotrebnije, poslije velikog preokreta u finišu prethodnog susreta i pobjede u Nottinghamu, slavio je i u Brightonu – 2:1.

Ni ovoga puta nije bilo lako. U 11. minutu Adingra nije bio precizan za Brighton, poslije njegovog šuta lopta je prošla pored stative gola na kojem je ponovo stajao Đorđe Petrović.

Chelsea je poveo u 34. minutu, posle centaršuta Cucurelle odlično je reagovao Cole Palmer, koji je glavom poslao loptu u mrežu domaćih. Potrajala je nadoknada u prvom poluvremenu, a umalo na njenom isteku Brighton nije slavio.

U 45+9. minutu odličnu priliku imao je Joao Pedro, pogodio je prečku Chelseajevog gola. Mogao je bolje da reaguje i Gross u 57. minutu, ali je bio neprecizan, nakon njegovog šuta lopta je otišla zamalo pored gola Đorđa Petrovića.

Sve je to kaznio u 64. minutu Christofer Nkunku, poslije dodavanja Malo Gusta, golman Verbruggen bio je nemoćan u tim trenucima. Tada je i pitanje pobednika bilo riješeno.

Doduše, mogao je Brighton da „zakuvha“ u finišu, ali Adingra nije imao sreće, pogodio je stativu. Drugi put je na ovom meču okvir gola spasio Chelsea.

U osmom minutu nadoknade Welbeck je postigao gol, pa je na kraju ipak viđena drama, ali je Chelsea odnio sva tri boda.