VELIKI TRIJUMF HAJDUKA: Mlađahni Durdov odličnim golom srušio turske viceprvake

10. 07. 2024 - 20:55 | Drugi pišu >> Fudbal

Hajduk je pobijedio Fenerbahče pogotkom Brune Durdova u 86. minuti u prijateljskoj utakmici u Grazu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno atraktivnog nogometa. Zanimljivija je bila reakcija Edina Džeke na skandiranje Hajdukovih navijača. Oni su ga zvali da se javi u više navrata, a on im se javio, iako se njegov transfer u Hajduk gotovo sigurno neće dogoditi. Džeko je imao i sjajnu priliku u 14. minuti, kad mu je zicer obranio Ivan Lučić.

Nakon toga, u istoj minuti, pucao je i Rade Krunić, no na mjestu je bio Zvonimir Šarlija i otklonio je opasnost. Hajduk je većinom bio u podređenom položaju u prvom dijelu i nije stvorio ozbiljnu šansu za gol.

Hajduk je odigrao zadnju utamicu u ovom glavnom dijelu priprema izvan Hrvatske. Prije Fenera pobijedio je Rukh Lviv 3:1 te remizirao sa Šahtarom iz Donjecka 1:1. U planu je još jedna prijateljska, koja će se igrati u Splitu. Za Gattusovu momčad sezona počinje 25. srpnja, kad igra drug pretkolo Konferencijske lige.