Slovenija u završnici prokockala evropsko zlato

21. 07. 2024 - 22:30 | Košarka

Mladi košarkaši Slovenije selekcija U20 poražena je u finalu Eurobasketa koje se održavalo u Poljskoj od reprezentacije Francuske rezultatom 82:78 u utakmici gdje su vodili veći dio meča.

Početak utakmice počeo je u izjednačenoj košarci, igralo se koš za koš, a prvu četvrtinu dobili su Francuzi rezultatom 22:20.

U drugoj četvrtini puno bolja igra Slovenaca koji su pogađali sa svih pozicija, dobili četvrtinu sa 22:15 i na odmor se odlazi rezultatom 42:37 u korist Slovenije.

Početkom treće dionice Francuska serijom 7:2 stiže do poravnanja 44:44, ali Slovenija brzo vraća prednost. Treći period je završen u egalu 17:17, tako da je Slovenija sa +5 ušla u posljednju četvrtinu.

U posljednjem periodu Slovenija je igrala vrlo dobro, a pet minuta prije kraja odlaze na +9 na seamforu je pisalo 67:58 za Slovence.

U tom periodu sve je išlo na mlin Slovenija, Francuzi su dosta promašivali, aali ipak Francuska tri minute prije kraja dolazi na +3 (72:6)), tako da smo ušli u dramatičnu završnicu.

U uzbudljivoj završnici bolje se snašla selekcija Francuske i slavila rezultatom 82:78.

Kod Slovenije najbolji pojedinac je bio Urban Klavžar sa 23 poena, Matija Samar je dodao 12 poena.

U redovima Francuza Zacharie Peerin je bio najbolje pojedinac sa učinkom od 17 poena i devet skokova, dok je Noah Penda dodao 15 poena.

Ipak su Slovenci zaokružili sjajnu sportsku nedjelju i najavili Olimpijske igre u Parizu koje počinju 26. jula.

Tadej Pogačar je osvojio Tour de France, a mladi košarkaši U20 osvojili su evropsko srebro

Dodajmo da je selekcija Srbije na ovom Eurobasketu zauzela 11. mjesto, Sjeverna Makedonija je zavšrila na 15., a Crna Gora na 16. mjestu. Nažalost, Sjeverna Makedonija i Crna Gora ispale su u diviziju B naredne godine u konkurenciji U20.