OD GOTOVOG VERESIJA: U Varšavi opet do izražaja došao najveći problem Hrvatske

15. 10. 2024 - 23:12 | Druga strana sporta

U sjajnom meču u Varšavi Poljska i Hrvatska su odigrali neriješeno 3:3. Vatreni su imali dva gola prednosti, ali su na kraju morali spašavati bod. S pravom se može reći da su od gotovog napravili veresiju.

Prvo je Sosa zabio fenomenalno iz voleja sa vrha kaznenog prostora. Sjajno je poklopio loptu za vrlo vjerovatno gol karijere, barem u dresu nacionalnog tima.

Nakon toga su na scenu stupili Sučić i Baturina koji su za dva minuta upisali po gol i asistenciju. Bili su to momenti totalne dominacije igrača Dinama.Prvo je Sučić na asistenciju Baturine donio preokret Vatrenim, da bi bivši igrač Zrinjskog Dinamovom kapitalcu vratio na isti način za velikih 1:3.

U finišu pad koncentracije Vatrenih, što postaje ozbiljan problem za Dalića, je Poljake vratio u igru jer je snažnim udarcem s lijeve strane Zalewski smanjio na 3:2.

Od početka nastavka igrači Hrvatske su u nekoliko navrata ozbiljno zagrijali dlanove Bulke, ali su Poljaci nekako uspjeli preživjeti.

Ozbiljne prilike imali su Matanović i Budimir, odlično je šutirao i Modrić, međutim rezultat se u tim momentima nije promijenio.

Kazna za promašaje je stigla u 68. minuti. Do tada neustraliani Poljaci su uspjeli nekako preći centar, a lijep gol sa 20-ak metara postigao je Szymanski matiravši svog klupskog kolegu iz Fenerbahčea, Livakovića.Livaković se našao u centru pažnje u 76. minuti kada je neoprezno istrčao na jednu loptu, zakačio Lewandowskog te dobio crveni karton.

Ipak, bez obzira na pritisak Poljske Hrvatska je uspjela izdržati te osvojiti vrijedan bod u borbi za plasman u četvrtfinale Lige nacija.

U drugom meču grupe Škotska i Poljska su odigrali neriješeno 0:0 pa je pred posljednja dva kola stanje na tabeli ostalo nepromijenjenoPortugal i dalje drži prvo mjesto sa 10 bodova, Hrvatska ima sedam, Poljska četiri, dok je Škotska poslije večerašnjeg remija stigla do prvog boda.

Vatreni u novembru igraju domaći meč protiv Portugala i gostuju Škotskoj. Da su kojim slučajem večeras slavili već bi bili u četvrtfinalu Lige nacija.