FNC 24: Stošić u borbi za titulu, Iliću prilika za revanš protiv Fabjana

02. 07. 2025 - 16:13 | Borba >> MMA

Zagrebačka Arena biće 6. septembra domaćin FNC 24 spektakla, a ljubitelje borilačkih sportova očekuju dva vrhunska revanša sa regionalnim velikanima u glavnim ulogama.

U borbi večeri, srpski teškaš Darko Stošić (21-7) izazvaće aktuelnog šampiona Ivan Vitasovića (13-6-1) za pojas u "kraljevskoj diviziji". Biće to njihov drugi međusobni okršaj – prvi put su se sreli još 2014. godine u Rijeci, kada je Stošić slavio. Sada, deset godina kasnije, dobijamo nastavak njihovog rivalstva, ali s mnogo većim ulogom.

Za Stošića, ovo će biti povratak u oktagon nakon poraza od Filipa de Frisa u borbi za titulu u KSW-u, dok se Vitasović vraća posle više od godinu dana pauze i poslednje borbe u maju 2023. godine.

Drugi revanš večeri donosi sukob između Aleksandra Ilića (16-7) i Mirana Fabjana (7-4). Slovenački borac slavio je u njihovom prvom meču tehničkim nokautom u drugoj rundi, a novi okršaj biće i finale druge sezone borilačkog serijala „Fight of Nations“.

Fabjan je već dobro poznat srpskoj publici, naročito nakon što je nastupio u Beogradskoj areni na FNC 23, kada je kao zamena uskočio protiv Hatefa Moejla i pružio odličnu prvu rundu, iako je na kraju poražen.

Organizatori zasad nisu objavili ostatak programa, ali su Stošić i Ilić dovoljna garancija da će dvorana biti puna. FNC 24 obećava spektakl u kojem će dominirati poznata imena, stare priče i novi izazovi.