Parole Hordi zla Manijacima: “Ko sa juga na repku ide za pare, a ko da bodri Ljiljane?”…

07. 12. 2025 - 19:35 | Druga strana sporta

Danas je na stadionu Asim Ferhatović Hase odigran 157. gradski derbi između Sarajeva i Željezničara koji je završen rezultatom 4:0.

Golove za Sarajevo su postizali Agon Elezi, Renan Oliveira, Adem Ljajić i Mihael Mlinarić.

Na najvećoj bh. utakmici nije bilo gostujućih navijača, pa su Horde Zla bile zadužene za atmosferu.

Najvatreniji navijači Sarajeva su pripremili nekoliko parola koje su bile posvećene njihovim rivalima Manijacima, piše portal Crna hronika.

Na početku utakmice Horde zla su napravile koreografiju bordo i bijelim papirima, a onda su redom dizali parole:

“‘TM New Primitives’ sarajevski mangupi, kult glavnog grada, raja iz Saraj'va i sarajevska jalija. Satraste se da pokažete da ste klub pravih Sarajlija, a svima je znana istina: Za Plave papak navija!”,

“Mentalitet meterize: Prosi pomoć i devize, pomozite nam svi u gradnji da sutra pričamo sve smo sami”,

“Ko sa juga na repku ide za pare, a ko da bodri Ljiljane?”,

“”E moj Hase Horde ti se gase” – a kad nas vide bježe da se spase”,

“Neka vama vas”,

“Na sastanku TM poslovna je tema: Ko će uzet’ pare da BHF-a više nema? Jedni su za, a drugi protiv, pojačaj gazda ponudu da bude veći motiv! Grupa iznad svakog pojedinca?”,

“Krađa novčanika sasvim učestala, a za kupovinu karte glumi se socijala”,

“Starosjedioci? Augstrougarski kuferaši?”,

“Sa kacigom i palicom ja sam “sarajevski jalijaš” dok na jedno oko žmiri PS Ilijaš”, neke su od poruka Hordi zla sa današnjeg derbija.

Podsjećamo da su Manijaci bili u bojkotu današnjeg derbija zbog količine (1.500) i cijene (20 KM) ulaznica.