Talentovani Norvežanin ostao paraliziran nakon pada na treningu

30. 12. 2025 - 23:05 | Ostali sportovi

Dvadesetogodišnji Norvežanin Vilijam Bostadloken (William Bostadløkken) voli skijanje više od svega na svijetu. 

Bio je dio norveškog razvojnog tima i trebao je učestvovati na Svjetskom kupu u slopestyleu u Stubaiju u novembru, ali je na kraju nastup otkazan. 

Sada samo sanja o tome da će se jednog dana vratiti na skije, nakon što mu je tragična nesreća na treningu zauvijek promijenila život.

Pao je tokom treninga i zadobio višestruke prelome, uključujući i tešku povredu kičme. Srećom, prisutni su mu odmah pružili prvu pomoć, operisan je u Denveru i ubrzo je avionom vraćen u domovinu, gdje nastavlja liječenje.

Uprkos uspješnoj operaciji, posljedice povrede su teške. Bostadloken je potvrdio da je ostao paraliziran od mjesta povrede nadolje, tačnije između petog i šestog torakalnog pršljena.