Totalni haos na San Siru: Ibrahimović krenuo po trenera kojeg želi pola Evrope
AC Milan ušao je u potpuni remont nakon katastrofalnog finiša sezone, a glavna meta za novog trenera sada je Andoni Iraola.
Nakon što je vlasnik Gerry Cardinale u velikoj čistki smijenio kompletan sportski sektor i trenera Massimiliano Allegri, jedini koji je ostao uz novi projekt jeste Zlatan Ibrahimović.
Prema pisanju Sky Sport Italije, Milan je već uspostavio kontakte s menadžerom španskog stručnjaka i predstavio mu plan za narednu sezonu.
Iraola iza sebe ima sjajan period u engleskom fudbalu i važi za jednog od najperspektivnijih trenera u Evropi, zbog čega je već ranije povezivan i s klupom Manchester United.
Ipak, “Crveni đavoli” su odlučili vjerovati Majklu Keriku, pa se sada borba za Iraolu praktično vodi između Milana i Crystal Palace.
Engleski mediji navode da je španski trener obećao razgovore s Crystal Palaceom odmah nakon finala UEFA Konferencijske lige, ali Milan vjeruje da bi veličina kluba i projekat sa San Sira mogli presuditi.
Na San Siru se tako sprema potpuno nova era, a naredni dani mogli bi donijeti jednu od najvećih trenerskih bombi ovog ljeta.