Veznjak Gane: Pobijedit ćemo Hrvatsku
Ganski veznjak Kwasi Sibo opisao je nadolazeći susret protiv Hrvatske u skupini L Svjetskog prvenstva kao odlučujući, istaknuvši kako je momčad potpuno usredotočena na osvajanje sva tri boda s ciljem završetka na vrhu skupine, prenosi Index.hr.
U izjavi nakon teško izborenog remija Gane protiv Engleske, Sibo je izrazio uvjerenje da njegova momčad može svladati Hrvatsku i tako ojačati svoje šanse za prolazak u iduću fazu turnira. Prema njegovim riječima, Crne zvijezde ne razmišljaju o nastupu protiv Engleske, već su koncentrirane samo na ono što slijedi.
"Sada slijedi Hrvatska i jednostavno vjerujem da ćemo uzeti tri boda jer želimo biti prvi u skupini", rekao je Sibo. "Ne osvrćemo se. Protiv Engleske smo se puno branili, ali smatram da smo imali jednu priliku kojom smo možda mogli osigurati i sva tri boda", dodao je.
S obzirom na to da je plasman u nokaut fazu još uvijek otvoren, Gana će protiv Hrvatske tražiti pobjedu u utakmici koju Sibo smatra najvažnijom u grupnoj fazi natjecanja. Hrvatska će sigurno biti među osam najboljih trećih reprezentacija i tako proći dalje čak i u slučaju poraza od Gane u zadnjem kolu bilo kojim rezultatom, ako se poklope raspleti u scenarijima koji joj mogu pomoći.
Za to a to mora gledati skupine gdje postoji opcija da trećeplasirani ima manje od tri boda.