Iranci u svlačionici ostavili poruku, spomenuli i Hrvatsku
Iran je još uvijek u igri za plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.
U posljednjem kolu skupine G Iran je odigrao 1:1 protiv Egipta, to im nije bilo dovoljno za izravan plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, tako da sada moraju čekati rasplet ostalih skupina i nadati se mjestu među osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija, piše Golhr.
Međutim, nakon utakmice priča se o posve drugoj stvari.
U svlačionici su nakon utakmice ostavili rukom napisanu poruku kojom su naglasili važnost časti, poštenja i fair-playa, a fotografija se ubrzo proširila društvenim mrežama.
"Dolazimo iz Irana, zemlje koja već hiljadama godina čast stavlja ispred pobjede. Za nas nogomet nije samo borba za rezultat, nego i ispit karaktera.
Bodovi se možda mogu osvojiti na mnogo načina, ali poštovanje se ne može. Momčad se može plasirati dalje iz skupine, no samo se poštenjem i čašću može uspravno stajati pred poviješću.
Fair-play nije tek jedno pravilo u nogometu, on je njegova duša. Hvala Seattleu na gostoprimstvu, kao i svim Irancima koji su dali svoje srce, svoj glas i cijelo svoje biće za Iran. Iran uvijek stoji uspravno", pisalo je u poruci.
Zanimljivo, na dnu poruke ostavili su i niz hashtagova, među kojima su bili fair-play, ali i imena reprezentacija koje bi im mogle biti važne u raspletu borbe za najbolje trećeplasirane momčadi. Među njima su se našli Austrija, Alžir, Gana, DR Kongo, Uzbekistan i Hrvatska.
Vatreni se trenutačno nalaze među osam najboljih trećeplasiranih momčadi Svjetskog prvenstva, no za plasman u nokaut-fazu vrlo vjerojatno će trebati pozitivan rezultat protiv Gane, pobjeda ili remi.
Iran have left another handwritten note in their dressing room after the Egypt game in Seattle pic.twitter.com/pDag35oYXt
— James Ducker (@TelegraphDucker) June 27, 2026